Profiel nr. 108873
22/01/2025 Geplaatst
Gevestigd in
Nederland
Branche
Detailhandel Non-Food
Soort bedrijf
Webwinkel
Rechtsvorm
BV
Transactievorm
Aandelentransactie
Levensfase onderneming
Groeiend
Aantal medewerkers (in FTE)
10 - 25
Type koper
Omzet indicatie
> 5.000.000
Indicatie overnamebedrag
€ 2.500.000 - € 5.000.000
Resultaat voor belasting
€ 1.000.000 - € 2.500.000
De propositie betreft een snelgroeiende e-commerce onderneming met meerdere succesvolle eigen merken actief in de creatieve hobbysector. De primaire productgroepen zijn diamond painting en schilderen op nummer kits.
De onderneming, met behulp van een zelfsturend team, opereert internationaal via meerdere webshops en heeft een sterke marktpositie in Noord-Europa. Door een schaalbaar bedrijfsmodel, gecombineerd met een flexibele samenwerking met externe specialisten, opereert de onderneming efficiënt in een nichemarkt en genereert het een hoge omzet met een gezonde EBITDA marge (ca. 10%), die eenvoudig verder op te schalen is.
Schaalbare lean & mean machine: een compact intern team, ondersteund door externe partners biedt de onderneming een schaalbaar businessmodel dat hoge efficiëntie realiseert met een relatief klein aantal werknemers.
Sterke merken in nichemarkt: met sterke merken en exclusieve productlijnen onderscheidt de onderneming zich in de creatieve hobbysector, wat zorgt voor hoge merkherkenning en loyale klanten in Europa.
Trouwe klantengroep: de grote hoeveelheid webshops van de onderneming zorgen voor een sterke online aanwezigheid, ondersteund door een community van 150.000 trouwe klanten in actieve Facebook-groepen.
Bewezen buy-and-build: de onderneming heeft succesvol diverse overnames afgerond, wat heeft geleid tot groei in omzet, rendement, klantenbestand en een internationale afzetmarkt.
Op dit moment heeft de onderneming nog legio aan groeimogelijkheden die nog onbenut zijn.
De ondernemers hebben een succesvolle en goed renderende onderneming neergezet met een compact intern team voor de bedrijfsvoering. De ondernemers zijn ook betrokken bij andere ondernemingen. Samen hebben ze besloten dat ze meer tijd (en middelen) willen investeren in deze andere ondernemingen en zodoende zijn ze op zoek naar een nieuwe aandeelhouder.
Bij voorkeur verkoop van 100% van de aandelen (minimaal grote meerderheid).